Koncert Me and Maria

Koncert Me and Maria

Koncert Me and Maria

Torsdag 15. april 2027, kl. 19:00 - 20:00
Skærbæk Kirke, Kirkevej 8, 6780 Skærbæk
150 kr. pr. person Billetter sælges kun ved døren. Billetsalget åbner kl. 18.15

Vi fejrer foråret med en ganske særlig koncert.
Oplev den danske duo ”ME AND MARIA” , der byder på stemningsfulde toner, fællessang og tid til hygge og nærvær.

Duoen optrådte i 2019 live med deres første danske studiealbum, “Med tusind stjerner,” direkte i "Go morgen Danmark". Siden er musikken blevet omtalt i bl.a. Jyllands-Posten, Information og Alt for Damerne.
“Glæde dig”, “Tak”, "Stille sprækker" og “I dag er en ny dag” er titlerne på nogle af deres smukke danske sange, som har begejstret både fans og presse.

Deres klange og fortællinger gør sig allerbedst i et kirkerum, og derfor har de en lang række kirkekoncerter bag sig.

De to dygtige sangskrivere, Johannes Pehrson og Maria Anna Rosenberg, glæder sig til at give publikum en fantastisk oplevelse. De kan noget helt specielt live, hvilket mange loyale fans allerede har erfaret. Duoen har virkelig noget på hjerte og gør indtryk på deres lyttere, og det er derfor slet ikke usædvanligt, at fans rejser langt for at høre duoen igen og igen - for ingen koncerter er helt ens.

Du vil måske også kunne lide...

0
Feed